Tänapäeval saab üha aktuaalsemaks internetis reklaami tegemine ja läbi selle oma ettevõtte edu loomine. Internet annab aluse uutel ettevõtetel leida uusi kliente, tuua end esile ehk näidata, et nad eksisteerivad. Lisaks sellele pööratakse üha rohkem tähelepanu disainile.

Võrreldakse ennast konkurentidega, leiutatakse uusi süsteeme, uusi lahendusi, mis suures pildis peaksid panema potentsiaalse kliendi tegutsema just selliselt nagu sina soovid!

Järgnevates punktides selgitame miks on disain tänapäeva veebimaailmas olulise tähtsusega!

1. Läbi disaini jätad esmamulje!

Kui potentsiaalne klient tuleb sinu veebilehele, siis  esimene asi mida ta märkab on veebidisain.  Millised lahendused oled loonud oma veebilehele ja kuidas ta sellest kõigest aru saab! Jäta meelde! Vaid mõne sekundiga jätad sa endast esmamulje, sa tahad, et see oleks positiivne! 

Kui sinu veebileht näeb välja ebameeldiv ja aegunud, oled kaotanud kliendi just nende esimeste sekundite seas mis ta sinu lehel veedab. Neile ei tundu sinu leht huvitav ja nad lahkuvad üsna pea, tänu millele oled jällegi ilma jäänud potentsiaalsed kliendist ainu üksi oma veebilehe disaini, mitte oma teenuse kvaliteedi pärast!

See on oluline, sest veebileht kajastab just seda kuidas kliendid sind näevad. Kui nendele meeldib ja nad näevad seal väärtust, siis uurivad nad sinu kohta rohkem.

Hea veebileht aitab leida potentsiaalseid kliente ja neid tegutsema panna!

Jäta meelde, et veebileht esindab Sind ning tänapäeva internetiajastul ongi esimene kohtumine kliendil Sinu veebilehega.

2. See aitab kaasa SEO strateegiale

Paljud disaini elemendid mõjutavad kuidas vastav “kontent” lehele ilmub, mis ühtlasi mõjutab otsingu mootorit, mis töötab läbi sinu veebilehe.

Mitte ükski ettevõtte ei tohiks unustada tösiasja ehk kui lehe SEO ei ole optimeeritud disainiga, siis võib pehmelt öelda, et võitled selles sõjas kirvega automaatide vastu.

Parim viis tänapäeval, kui endal vastavad teadmised puuduvad, on kasutada agentuure, kes näitavad kuidas disaini optimeerida SEO-ga. Nad viivad sind süvitsi detailidega ning vastavad küsimusele, et miks see kõik oluline on!

3. Disain loob visuaali “kliendi teenindusest”

Tänapäeva inimesed hindavad sind läbi veebidisaini ja seejärel teevad eeldused kuida oma kliente kohtled. Ehk, kui inimesed näevad, et ettevõte ei suuna tähelepanu oma veebilehele, siis järelikult ei suunaks antud ettevõte seda ka neile, nii nagu nad seda sooviksid.

Kui sinu veebileht on kaasaegne, moderne ja huvi üleskutsuv, siis kliendid tunnevad ennast turvalisemalt ja näevad sind algusest peale heas valguses.

Teisest küljest kui veebileht on aegunud ja igav, jääb sinust külm ja mitte hooliv mulje. Inimestele ei meeldi ettevõtted, kes ei näe vaeva, et neile isegi head esmamuljet jätta! 

Mõtle nii, et veebileht oleks nö “nägu” sinu ettevõttest. Nii, et kui keegi ruumi sisse tuleb, siis tahaksid, et sind pigem võetaks vastu tervitades. Sul tekiks kohe usaldus.

4. Läbi selle tõstad usaldust!

Inimesed ei usalda halvasti kujundatud ja ehitatud veebilehti. Kui nad näevad, et veebilehe lehe ehitus on ebaprofessionaalne ja sisu sellel lehel tundub olevat aastast 2000. Siis külastajad vaatavad sind kui ettevõtet, kes ei pööra asjadele tähelepanu ja see näitab üles ükskõiksust.

Oluline on tõsta usaldust oma külastajate seas. Mida kindlamalt sa seda teed, seda rohkem inimesi jääb veebiehele ringi uudistama, mis omakorda loob sulle võimaluse luua rohkem kliente kellega koostööd teha.

5. Sinu konkurendid juba teevad seda!

Kui sul on vaja reaalselt mõjuvat põhjust miks peaksid sellele rõhku pöörama siis palun, siin see on. Võime julgelt väita, et enamus konkurentidest juba teevad seda ja pidevalt optimeerivad ja leiavad uusi lahendusi oma veebilehe disaini osas. Kui tahad püsida konkurentsis, siis soovitame ka sinul minna rohkem süvitsi ja uurida võimalusi enda lehe kohta!

Eesmärk peaks olema see, et just sinu leht paistab välja sellest hallist massist mida kõik teised teevad. Ehk lahendused peavad olema innovatiivsed! Kui sul on vana, aegunud ja halva kvaliteediga leht, siis konkurendid lihtsalt mööduvad sinust!

Tähendades seda, et kaotad kliente, kuna konkurendid on aktraktiivsemad.

See on võimalus paista välja. Ehk enamasti on turul pakutavad teenused ja hinnad suhteliselt ühte auku. Disain on see, mis on igaühe enda teha. Ole loov ja mõtle kuidas paista välja. Sul on vaja just seda “ühte” asja, et teiste tagant välja paista!

6. Disain peab olema ehitatud ühtlaselt! 

Et oma ettevõtet laiendada on sul vaja pidevalt uusi kliente leida. Eesmärk peaks olema selles, et inimesed saavad sinuga tuttavaks ja tunnevad sind juba ainuüksi disaini järgi ära. Siinkohal mängivad suurt rolli veebidisainerid, kes aitavad su lehe üles ehitada ühtlaselt ja professionaalselt.

Üldjuhul peavad olema paigas font, stiil ja paigutus. Need peaksid reeglina olema samamoodi tehtud igal lehel. Jällegi, kui eelpool mainitud asjad erinevad üksteisest jätad ebaprofesionaalse mulje kliendile. Ühtlasi loob see kliendile raskema pildi arusaamas, mis “värvid” just sinu ettevõttega kokku lähevad ja kuidas sind ära tunda.

Kui su leht ei näe välja ilus ja pädev, siis inimesed hüppavad lihtsalt su konkurendi juurde kelle asjad on profesionaalsemad ja nad on enda tegemistesse aega ja raha pannud. Ehk ühtlasi on nemad endasse rohkem investeerinud ja tänu sellele on nendel sinu ees eelis.

Soovid teada kuidas optimeerida oma veebidisain SEO-ga?

Võta julgelt ühendust ja viime sind asjadega kurssi