Kui kasutad selliseid turundus meetodeid nagu Facebook Ads, PPC siis hea maandumisleht ehk “Landing page” on nagu kirss tordil

maandumisleht

Mis on maandumisleht ja milleks seda kasutada?

Kõik, kes on interneti avarustes vajutanud teatud veebilehele on sattunud nende maandumislehele (inglis k. landing page). Tegu on üldisest veebilehest endast eraldiseisva leheküljega, mis on mingile kindlale tegevusele suunatud. Mis on sellise lehe eelised ja mille poolest erineb see koduleheküljest?

Selleks, et antud termin lahti seletada toome näite täiesti tavalise kodulehe näol. Põhimõtteliselt iga koduleht koosneb mitmest alalehest ja kõiki neid alalehti saab nimetada maandumislehtedeks. Samamoodi on ka maandumisleht kodulehekülje avaleht.

Kui nüüd asjale veidi täpsemalt läheneda siis maandumisleht peaks olema kodulehest täiesti eraldiseisev lehekülg. Sellist lehte kasutatakse enamasti just eraldi seisvate kampaaniate tegemiseks. Selleks, et võtta oma reklaami kampaaniast maksimumi, kasutavad ettevõtted maandumislehti mis on kindla CTA (call-to-action) sõnumiga. Selle eesmärk on suunata inimesi mitte oma ettevõtte kodulehele, vaid teekonnale mille lõpuks muutub sinu külastaja kliendiks, või potentsiaalseks kliendiks kes vajab veel üht väikest lüket, et järgmine samm astuda.

Leht luuakse üldisel juhul lähtudes konkreetsest kampaaniast mida soovitakse turundada. Kampaania eesmärk võib olla ka lihtsalt kliendi kohta info kogumine, mida hiljem kasutatakse potentsiaalse kliendi soojendamiseks. Hea maandumisleht loob inimeses tunde, et ta ei anna oma infot niisama, vaid vastutasuks saab väärtuslikku infot mis viib teda lähemale oma soovitud lõpptulemusele.

Maandumisleht vs Koduleht

Kui hakata mõtlema miks on vaja teha reklaami maandumislehele ja miks mitte teha seda otse oma kodulehele siis vastus on väga lihtne. Maandumisleht on koostatud ja disainitud nii, et see pakuks kliendile midagi konkreetset ja paneb ta tegutsema. Seevastu koduleht on sinu veebilehe pealeht kus klient leiab sinu ettevõtte kohta üldisemat infot, ning ta saab ringi hüpata erinevate alalehtede vahel.

Mis infot annab maandumisleht?

Koduleht on nagu visiitkaart mille sa ulatad viisakalt oma külastajale, aga maandumislehel on fookus suunatud kindlale pakkumisele mis kajastub toote, teenuse või info näol. See mida maandumislehel pakutakse sõltub sellest mis on ettevõtte kampaania lõppeesmärk ja mida soovitakse saavutada.

NÄIDE: kui oled treener, konsultant või sul on ettevõte mis pakub teenust, siis sinu eesmärk võiks olla uued potentsiaalsed kliendid. Tuues näitena siia tasuta konsultatsioonikõne, mille kaudu antakse rohkem teadlikut informatsiooni, mille lõppeesmärgiks on anda potentsiaalsele kliendile piisavalt kindlust, et temast saaks klient (püsiklient)

Miks ei võiks iga leht olla maandumisleht? 

Jah, idee poolest on see täiesti aktsepteeritav. Aga igal lehel on oma eesmärk ja maandumislehe puhul on see panna külastaja tegutsema, et ta muutuks kui mitte kohe siis tulevikus kliendiks.

Tugev maandumisleht

Selleks, et luua tugev süsteem mis toob sulle autopiloodil igapäevaselt uusi potentsiaalseid kliente on sul vaja läheneda teisiti kui seda teevad enamus ettevõtteid. Inimesed peavad nägema sinu lehel väärtust. Selleks, et neile seda pakkuda on sul vaja teada täpselt millised on sinu potentsiaalsete klientide valupunktid ja mida nad soovivad. Tänapäeval saab luua tasuta kodulehti ja kui selle tasuta kodulehe sisu õigesti luua saa ka sellest teha väga tugeva maandumislehe. Sellise kodulehe valmistamine võtab küll aega aga see on investeering, mis hakkab koheselt tulu tootma.

Mis tegurid loovad tugeva maandumislehe?

  1. Leht on fokuseeritud kindlale eesmärgile, ning puuduvad üleliigsed segavad faktorid mis esinevad näiteks kodulehel.
  2. Leht on suunatud kindlale sihtgrupile.
  3. Maandumisleht kogub külastajate kohta infot.
  4. Ära piirdu ainult ühe pakkumisega.
  5. Loo disain mis on lihtsasti arusaadav, kuid atraktiivne.

Pea meeles

Igal kampaanial peaks olema eraldi optimeeritud maandumis- leht. Samuti tuleb kasutada õigeid reklaamikanaleid külastajate saamiseks, ehk siin tuleb kasuks see kui tead millistel platvormidel sinu potentsiaalsed kliendid liiguvad. Juhul kui üks reklaamikanal ei anna soovitud tulemust, siis proovi järgmist. Kasutades erinevaid kanaleid, oled nähtav suuremale jälgijaskonnale. Lisaks tuleks testida erinevaid lahendusi maandumislehel, et pidevalt optimeerida oma lehte ja pea meeles, et keskendu maandumislehel ühe kindla tegevuse suunamisele.

lihtsuses peitub võlu

Kui suur potentsiaal jääb kasutamata?

Kasuta ära kogu potentsiaal – Kui kasutad juba Facebook Ads, PPC või saadad inimesi oma lehele läbi SEO, siis jätad tegelikult suure osa oma rahast niisama lauale.

Paneme paika maandumislehe struktuuri – Et oma võimalusi suurendada peaksid kindlasti ka keskenduma maandumislehe ehitusele, mis viib su potentsiaalsed kliendid teekonnale, mille lõpus nad leiavad lahenduse oma probleemile. 

Sinule kui ettevõttele tähendaks see müüki, uut klienti või telefoni kõne kõige kuumemalt kliendilt! 

Ära keera vinti üle – Üks suurimaid vigu, mis maandumislehe puhul tehakse on see, et keskendutakse ainult disainile ja üritatakse asjad teha atraktiivseks. Selline lähenemine tekitab inimestes tunde, et neile surutakse midagi peale ja seega kaotad nende huvi koheselt.

Paku seda, mis sul on – Selleks, et tekitada inimestes huvi ja panna nad enda kasuks tegutsema, peab olema veebilehe sisu vastav sinu kliendi ootustele! 

Tutvustame Sulle täpselt kuidas seda teha, ja mis on olulisemad punktid mida silmas pidada kui hakkad oma “landing page”i koostama!

Väärtus, mis loeb!

Selleks, et tekitada inimestes huvi ja panna nad reageerima, peab olema lehe sisu vastav sinu kliendi ootustele! 

Tutvustame sulle täpselt kuidas seda teha ja mis on olulisemad punktid mida silmas pidada, kui hakkad enda maandumislehte koostama!

Kui see struktuur õigesti üles ehitada, on sul võimalik tekitada automatiseeritud süsteem mis toob sulle uusi potentsiaalseid kliente iga päev!

Soovid enda maandumislehega abi?

VÕTA JULGELT ÜHENDUST


Soovid enda maandumislehe ehitamise kohta rohkem teada saada?