Elame kahekümne esimesel sajandil, ehk muutuste ajastul, kus iga päev lisandub interneti avarustesse umbes 500 000 uut veebilehte. Kõik need inimesed alustavad ja loovad lehed mingi kindla eesmärgiga, kes alustab uut ettevõtet, blogi, või e-poodi.

Selleks, et sellest massist välja paista on reklaam rohkem, kui hädavajalik. Tihti kardetakse enda reklaamimist, kuna kardetakse rahast ilma jääda ning ei teata, kuidas asjale läheneda. Siinkohal tuleb öelda, et kui sa ei ole nõus maksma raha, et saada uut klienti, siis sul ei ole jätkusuutlikut ettevõtet. See on karm aga samas tõsi.

Raha maksmine selles kontekstis tähendab reklaami tegemist ning süsteemi loomist, mis toob automaatselt juurde uusi potentsiaalseid kliente või kasvatab müüki. Esmapilgul võib tunduda antud teema keeruline ja ei osata kuskilt pihta hakata, siis peale uurimist, peaks igal ettevõtte omanikul mingisugune pilt  silme ees olema, kuidas sotsiaalmeedia reklaamid enda ettevõte kasuks tööle panna. 

Mis asi üldse sotsiaalmeedia reklaam on? 

Kõige lihtsamalt öeldes võrdub sotsiaalmeedia reklaam enda turundamisega erinevatel sotsiaalmeedia platvormidel. Reklaamida saab ennast ka tasuta, luues pidevalt asjakohaseid postitusi, kuid reklaamiga on potentsiaal kõvasti suurem. 

Sotsiaalmeedias reklaamimis võimalus on mitmeid, saab reklaamida postitusi, videoid, rakendusi jne. Valikuid on väga palju ning kampaaniad tuleks seadistada üles vastavalt enda eesmärgile, mida soovitakse reklaamiga saavutada. 

Populaarsemateks kanaliteks on tänapäeval Facebook ja Instagram, esimeses nimelt on ligi 2.4 miljardit kasutajat, mis on üle ühe neljandiku maailma populatsioonist.  Lisaks on väga hea platvorm Google, mis on tuntud rohkem kui otsingumootori poolest.

Miks ennast sotsiaalmeedias reklaamida?

Kuna just sai mainitud, et Facebookis üksi on juba 2.4 miljardit kasutajat, siis miks jätta sellest potentsiaalsest turust kasu lõikamatta. Facebook reklaamiga avaneb sinu ettevõttel meeletu potentsiaal ning võimalus oma käivet märkimisväärselt kiiresti kasvatada. Läbi erinevate sotsiaalmeedia kanalite avaneb sinu ettevõttele turg, millest varem sa isegi unistada ei osanud! Vaatame nüüd järgi põhilised punktid, miks iga ettevõtte peaks sotsiaalmeedias nähtav olema ning miks tuleks reklaami investeerida!

Sotsiaalmeedias reklaamida on vägagi taskukohane

Sotsiaalmeedia reklaami ja turundusse raha panemist, tuleks võtta kui investeeringut, mis hakkab sulle tagasi tootma! Tegu pole investeeringuga, mis hakkab tasuma ennast alles 10 aasta pärast ära, vaid investeeringuga, mis võib õigeid lähenemis viise kasutades, väga kiiresti tulu teenida. 

Väikese investeeringuga on võimalik tõsta nii brändi tuntust, liiklust veebilehel või isegi suurendada müüki. Viimasega tuleks arvestada, et müügi suurendamiseks on vaja kindlat süsteemi ja taasturundada inimesi, kes on juba huvi üles näidanud! 

Meeletu potentsiaal jõuda oma toodete/teenustega õigete inimesteni

Ainu üksi Eestis on juba 700 000 Facebooki kasutajat, ehk see tähendab seda, et sotsiaalmeedia on ideaalne koht, kus viia oma brändi tegemised inimesteni. Eriti veel sellepärast, sest viid oma brändi kohta, kus inimesed tänapäeval kõige rohkem aega veedavad. 

Mida rohkem inimesi näeb teie poolt toodetu sisu, seda suurem potentsiaal on müüki kasvatada. Küll aga tuleb sisu loomisel luua eelnevalt plaan, sest nii on tulemused kiiremad ja efektiivsemad. 

Tõsta brändi lojaalsust

Elu on näidanud, et ettevõtted, kes eksisteerivad mitmetel sotsiaalmeedia platvormidel, omavad suuremat ja lojaalsemalt kliendibaasi. See on ka täiesti arusaadav, kuna läbi erinevate kanalite on sul võimalik oma kliendiga lähedasemaks saada. 

Mõtle enda jaoks läbi, mis sinu jälgijatele meeldib ning loo sisu, mis neid ka tegelikult huvitab. Eesmärk on rääkida kliendist ja probleemidest mida sa nendel lahendada aitad, mitte ainult iseendast ja miks just sina kõige parem oled! 

Suurenda oma külastuste arvu

Ilma sotsiaalmeediata oled atraktiivne ainult väga väikesele sihtgrupile. Nimelt ainult neile, kes on sinu brändiga juba kokku puutunud ning teavad sind. Läbi Sotsiaalmeedia kanalite viid kokkuvõttes inimesi oma brändi lehele ning mida rohkem potentsiaalseid kliente sinu lehte külastab, seda suurem võimalus müügiks.

Optimeeritud SEO

SEO ehk otsingumootorite optimeerimine on üks parimaid viise saada kliente oma veebilehele. Enamasti, kui inimesed otsivad mingile kindlale probleemile lahendust, siis nad teevad seda läbi Google või muude otsingumootorite. 

Oma kodulehe SEO optimeerimine on ideaalne viis tõstmaks lehe orgaanilist väärtust ning läbi selle suudad oma ettevõtte viia just nende potentsiaalsete klientideni. Lisaks, kui oled Googles esilehel ei pea sa maksma seal reklaami eest, ehk seda enam on SEO-sse investeerimine igati mõistlik. 

Konversiooni suurendamine

Kuna sotsiaalmeedias on sul tegelikult võimalik iga postitusega müüa, siis erinevatel kanalitel postitamine suurendab märgatavalt sinu müügivõimalusi. Seda sellepärast, et iga postitus, pilt või isegi video mida oma jälgijatele jagad on võimalus keegi viia oma veebilehele, kus lõppkokkuvõttes toimub müük. 

Hea klienditeenindus

Kuna sotsiaalmeedia on ikkagi suures pildis suhtluskanal, mida võib mingil määral võrrelda, kas meilide või telefonikõnedega. Sellepärast tuleb väga hinnata suhtlust iga kliendiga, mis toimub läbi sotsiaalmeedia. 

See on koht, kus saad inimestele näidata, milline on sinu klienditeenindus ja jätta endast hea mulje. Kui inimene kurdab sinu toote või teenuse üle, saad koheselt reageerida ning probleemiga tegelema hakata. Jällegi kui klient sind kiidab, saad neid tänada. Läbi sellise suhtluse hoiad sa üleval austust oma klientide vastu ning ka nemad peavad sinust rohkem lugu. 

Õpi oma sihtgruppi tundma

Sotsiaalmeedias turundamine annab sulle erakordse võimaluse saada väärtuslikku informatsiooni, millest sinu kliendid huvituvad ja milline on nende käitumine. Saad jälgida kommentaare ning teha järeldusi, mida sinu brändist arvatakse. 

Saad testida, kuidas sinu sihtgrupp reageerib erinevatele postitustele ning milline neist kõige parem on. Sama kehtib ka reklaamide puhul, ilma testimiseta jätad palju raha lihtsalt lauale. Siiski tuleks enne reklaamimist teha ära korralik kodutöö ning ennast turuga kurssi viia. Tunne turu valukohti ning paku neile lahendus! 

Suurem müük

Läbi sotsiaalmeedia on sul võimalik suurendada oma müüki läbi erinevate viiside. Üks, mis kindlasti välja tuleb on see, et sa ei tundu inimestele kui reaalne firma ning neile ei pruugi jääda muljet, et mingi müügimees jälle üritab neile midagi müüa. Sa suhtled oma klientidega nagu tavaline inimene ning nii tunneb klient ennast kõige kindlamalt.

Lisaks mida suurem jälgijaskond sul on, seda kindlamalt inimesed ennast sinu brändi osas tunnevad. Peale selle kasvab kindlusega ka müük. 

Millist kasu saaks sotsiaalmeedia reklaamist teie ettevõte?

Käisime läbi põgusalt punktid, mis asi sotsiaalmeedia reklaam üldse on ning miks ja mis kasu sellest brändidele on. Enne kui hakkate midagi konkreetset tegema, töötage välja kindel turundusplaan ja strateegia, mis viiksid teid eesmärgini läbi mõtestatud tegevuse!