Järjest enam räägitakse sotsiaalmeedia turundusest. Mida enam me tulevikku lähme seda enam muutub meie tegevus internetile tuginevaks. Kui me otsime midagi, siis mida me teeme? Me googledame seda, lihtne ning saame miljon vastust vaid paari sekundiga. Aga kuidas paista sellest suurest massist välja? Mida peaks selleks tegema?
Kas turundus sotsiaalmeedias võib olla üks võimalikest lahendustest, kuidas üldse turundada sotsiaalmeedias?
Vaatame järgi.
Mis on sotsiaalmeedia turundus?
Sotsiaalmeedia turundus on kõige lihtsamalt öeldes sotsiaalmeedia platvormide kasutamine, eesmärgiga jõuda oma toote või brändiga inimesteni, kasvatada müüki, või tuua lehele rohkem liiklust. See hõlmab endast pidevat sisuloomist. Erinevad igapäevased postitused kas blogi, jagamiste või reklaami näol.
Hetkel ühed suuremad sotsiaalmeedia platvormid on Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat ja Youtube. Lisaks eelnevatele on üha populaarsemaks saanud veel Tiktok, LinkedIn ja Pinterest.
Tänapäeval on sotsiaalmeedias turundamine veelgi lihtsamaks tehtud läbi erinevate programmide. Läbi nende saavad ettevõtted valitud platvormist maksimumi võtta. Kuna tehnoloogia on niivõrd arenenud, siis võib üks lihtne programm anda läbi sotsiaalmeedia platvormi ettevõttele väga palju väärtusliku infot, mis tulevikus aitavad firmal veelgi laieneda või asjadele parema nurga alt läheneda.
Miks sotsiaalmeedia turundus nii oluline on?

Tänapäeval on inimeste elus suur mõju sotsiaalmeedial, siis tuleks meeles pidada, et sellised virtuaal platvormid ei ole kasulikud ainult omavahel suhtlemiseks vaid ka oma toodete, teenuste või ettevõtte reklaamimiseks.
Asi mis sotsiaalmeedia turunduse niivõrd võimsaks teeb on see, et sul on võimalus jõuda väga suure hulga inimesteni ainult loetud sekunditega, ainult tänu lihtsale reklaamile. Seda on võimalik teha väga odavalt, kui asjale õigesti läheneda.
Tänapäeval on internetis uskumatult palju inimesi. Me räägime suurtest numbritest ehk ligi 59% maailma populatsioonist kasutab igapäevaselt veebikeskkonda, seega ei tohiks ettevõtted seda potentsiaali kindlasti kasutamata jätta.
1. Sul on võimalus rääkida enda lugu!
Kui oled oma ettevõttega juba sellistes sotsiaalmeedia kanalites nagu Facebook ja Instagram, siis oled juba suure sammu oma konkurentidest ees, kes seda ei kasuta. Tänu sellele on sul võimalus oma kliente väga põhjalikult ja personaalselt tundma õppida.
Mis omakorda annab sulle võimaluse rääkida neile oma lugu. Ole aus ja räägi oma edust, vigadest ja kaotustest, sest läbi selle on sul võimalik oma potentsiaalseid kliente motiveerida ja inspireerida!
Selline lähenemine on kasulik just sellepärast, kuna läbi selle õpid sa oma oma praegusi ja tulevasi kliente paremini tundma. Lisaks veel inimesed, kes ei pruugi sinu brändist hetkel midagi teada pruugivad olla rohkem huvitatud. Kui suudad inimestes tekitada intriigi läbi lugude, kus räägid oma brändi loomisest ning tõusudest ja mõõnadest, siis see on väga hea alus kuidas tõsta inimeste seas “brand awareness-i”.
Potentsiaalsete klientide silmis tõstab intriig nende silmis sinu brändi väärtust ning lisaks inimestele meeldib, kui nad näevad ka ettevõtte telgitaguseid. Meeles tuleb pidada veel reklaamide ja postituste sisu väärtust. Mida asjakohasem ja kordaminevam sisu, seda kiiremini see inimeste seas levib.
2. Publikut saab kasvatada ka väikese eelarvega!
Sotsiaalmeedia reklaam on üks odavamaid turundus viise mida sinu ettevõtte internetis teha saab. Kuna on sotsiaalmeedias on väga palju erinevaid turundus võimalusi, mida kasutada ja testida, siis tänu sellele on võimalik ka väga odavalt oma brändiga inimesteni jõuda!
Parim asi sellise turundus viisi juures on see, et sa ei pea kasutama reklaame! Ideaalselt saad ka läheneda oma publikule läbi erinevate regulaarsete postituste. Siinkohal peab ainult meeles pidama seda, et postitatud sisu oleks aktuaalne ja vaatajaskonnale ka huvi pakkuv. Peale selle saab veel orgaanilist liiklust oma lehel kasvatada läbi SEO. Tuleb ainult teha põhjalik taustauuring märksõnade üle, mis hetkel relevantsed on.
Läbi hea SEO on võimalik olla otsingumootori tipus ilma reklaamideta. Sellepärast on see ka üks oluline punkt millele iga ettevõte peaks rõhku panema, kes kasutavad enda veebilehte.
Kui sotsiaalmeedia turundusstrateegia on õigesti planeeritud, siis mingi aja pärast, peale järjepidevat sisuloomist on näha ka lehel liikuvuse kasvu.
Olgu öeldud, et on olemas ettevõtteid ja blogijaid, kes ei ole digiturunduse peale kulutanud sentigi, aga tänu järjepidevale väärtusliku sisuloomisele on nad püüdnud inimeste südameid. Läbi selle on nad loonud endale publiku, kes tunneb neid läbi ja lõhki ning on neile “ustavad”
Ehk jõuame sinna, et isegi väga väikese eelarvega saab ennast sotsiaalmeedias turundada. Tuleb ainult asjale õigesti läheneda ning enda jaoks strateegia paika panna.
3. Tunne oma konkurente!
Kuna kõik ettevõtted on inimestele sotsiaalmeedias avalikud ja kättesaadavad, siis see on koht, kus sina, kui ettevõtja saad teha veidi taustauuringut oma konkurentide üle. Eesmärk on aru saada nende strateegiatest mida nad hetkel kasutavad, et endale uusi kliente saada.
Sa saad jälgida nende sotsiaalmeedia kanaleid ja vaadata millist sisu nad oma platvormil toodavad ja kuidas nad inimestele lähenevad. Eriti efektiivne oleks vaadata suuremat pilti ning seejärel asju erinevaid brände omavahel võrrelda.
Pärast pikemat põhjaliku analüüsi saad vaadata, ka milliseid küsimusi nende jälgijaskond neil küsib ning seejärel saad aimu, kuidas ise enda potentsiaalsetele klientidele jälgida. Jälgida tasub veel postituse kommentaare, kuidas nad neile vastavad. Mõtle kuidas sina neile vastaks ja kuidas sa oma konkurendist erineda suudad.
Tähelepanu tasub pöörata ka nende kliendi toele. Ehk kuidas nende klienditugi on üles ehitatud, kui kasulik see ka päriselt kliendile on. Võrdle seda enda ettevõttega, kui sul hetkel see puudub, siis mõtle selle loomise peale.
4. Vii oma bränd inimesteni!
Selleks, et olla potentsiaalsetele klientidele atraktiivne tasub alustada sellest, et kus sinu potentsiaalsed kliendid üldse internetimaailmas on. Kui eelnev punkt on paika pandud, siis tasub hakata mõtlema, kuidas nendele inimestele täpsemalt läheneda.
Kuna konkurents on suur, mängib võtmerolli reklaamide juures just loovus ehk sul tuleb leida viisid, kuidas inimeste tähelepanu saada. Suur rõhk tuleks panna siin visuaalselt atraktiivsele sisule ehk luua reklaamiks pildid, mis püüaksid inimeste tähelepanu ja paneks nad sinu toodetud sisu lugema.
Kui oled suutnud oma brändiga inimeste seas tuntuks saada ja teatud sihtgrupid on sinu tegevustega juba kursis, siis võid tähele panna, et üha rohkem inimesi samastub sinu poolt toodetud sisu ja kontendiga.
Lisaks sellele, et rohkem inimesi puutub kokku sinu sotsiaalmeedia kanalitega, annab see sulle hea võimaluse uute klientide saamiseks. Seda sellepärast, et nad on sinu tegemistega juba kursis, nad usaldavad sind ja nad näevad sinu toodetes väärtust, mis nende valu kohtadele lahendused annaks.
Kui oled suutnud juba inimeste usalduse mingil määral võita, tuleb seda kindlasti hoida ja sellega pidevalt tegeleda, lisaks annab see sulle võimaluse üha kiiremini oma ettevõttega kasvada.
5. Sa saad valida väga täpselt oma sihtgruppi
Õige sihtgrupi valik on üks reklaami edu võti. Pole mõtet müüa inimestele asju millest nad mitte mingil määral huvitatud pole. Sotsiaalmeedia turunduse platvormidel saab oma sihtgruppe valida väga täpselt, ehk sul on võimalik viia oma reklaam inimesteni, kes võiksid ka päriselt sinu tulevased kliendid olla.
Kuna terve müügi tsükkel on jaotatud enamasti mitmeks erinevaks osaks, täpne sihtgrupi valik tuleb mängu siis, kui hakatakse inimesi uuesti sihtima. See tähendab, et sul on eelnevate reklaamide järgi kokku kogutud andmed, läbi mille on inimeste uuesti sihtimine võimalik väga efektiivseks muuta.
Selline lähenemine on kasulik, kuna nii saad suunata oma reklaami eelarve ainult nende inimesteni, kes on reaalselt asjast huvitatud.
Sihtgruppide valiku võimalusi on väga palju, ehk tuleb leida endale kõige optimaalsem. Üks väga hea mõte on uuesti sihtida kindlate reklaamidega inimesi, kes on näiteks sinu müügi sõnumit esimeses faasis vaadanud, sinu poolt reklaamitavat videot vähemalt 50%. Protsenti võib veelgi tõsta ehk võid keskenduda ka inimesteni, kes on vaadanud näiteks 75 või 90%.
Facebooki sotsiaalmeedia turundus plaan
Sotsiaalmeedias turundamiseks peaks olema igal ettevõttel kindel plaan. Ettevõte peaks teadma kuidas oma järgijatele läheneda ja kuidas kaasata uute potentsiaalsete klientide huvi.
Miks see vajalik on?
Ilma plaanita alustamine võrdub pea ees tundmatus kohas vette hüppamisega, eriti veel siis, kui puuduv eelnevalt kogemus, kuidas reklaami sotsiaalmeedias tõhusalt teha. Kiputakse eksima reeglite vastu, kus peale esimeste reklaamide tegemist lööb Facebook hinnad üles ja seejärel mõeldakse, et Facebooki reklaamid ei tööta ning on mõttetud. Mõistlik on kasutada sellises kohas mõne ettevõtte abi, kes on antud teemale spetsialiseerunud, kuna läbi nende saad soovitud tulemuse, lisaks õpid ise, kuidas asi käib ning mis moodi professionaalid asjale lähenevad.
Millele keskenduda ja kuidas teha?
Kõige lihtsama turundusstrateegia saame jaotada kolme erinevasse etappi:
- “Top of the funnel” ehk Müügisõnumi algus
Kuna alustame hetkel täiesti puhtalt lehelt ehk, meil on olemas bränd ja keegi pole meist kunagi kuulnud, siis läheneme inimestele suurelt. Facebookis saame kasutada selleks näiteks “detailed targeting” võimalust ehk meie reklaam kuvatakse inimestele, kes on mingis kindlas suuremas sihtgrupis. Väga lai näide oleks, inimesed kellele meeldivad koerad, kassid, autod jne. Sealt saame endale suure sihtgrupi mida hiljem kitsendama hakkame.
- “Middle of the funnel” ehk keskpaik
Selles faasis hakkame mõtlema, kuidas ja keda me “retarget-ime” ehk uuesti sihtima hakkame. See on just vajalik selleks, et me ei näitaks enda reklaami inimestele, kes pole meist huvitatud, sest vastasel juhul kulutaks me lihtsalt asjatult raha. Kuidas seda kõike teha, siis selleks on võimalusi väga väga palju ja see teebki sotsiaalmeedia turunduse huvitavaks ja strateegiliseks mänguks. Kasutada saame “custom audience” võimalust läbi mille meil ongi võimalik valida välja inimesed, kes on mingit videot kindla aja vaadanud, mingis kindlas kohas meie veebilehel käinud, kuhugi oma e-maili jätnud jne.
- “Bottom of the funnel” ehk lõpp punkt
See on koht kuhu me tahame, et meie potentsiaalne klient jõuab. Selles faasis on potentsiaalne klient juba niivõrd soe, et ta on valmis ostma, tuleb ainult läheneda õige pakkumisega. Idee on sama, mis müügisõnumi algusest, keskpaika liikumisel, ehk kitsendame oma vaatajaskonda veelgi. Müügisõnumi keskel olevate reklaamide abil saame jällegi teha kindlaks, kes nendest klientidest võiksid olla sellised, kes tunnevad suurt huvi, on valmis ostma, või olid juba ostmas, aga neil jäi see mingi asja tõttu pooleli. Kokkuvõtvalt võib öelda, et see on terves struktuuris koht, kus müük alles toimub ehk selles faasis saame oma investeeringu kasumiga tagasi.
Tähelepanu peab pöörama veel reklaami sisus eriti algfaasis, kus on inimesed, kes ei ole meid kunagi näinud. Ei ole mõtet minna inimestele kohe midagi maha müüma ja see on üldjoontes üks suurim viga, mille vastu eksitakse. Räägitakse ainult endast ja miks nende toode hea on, kuigi tegelikult võiks tõsta üleüldiselt kliendi teadlikkust antud toote/teenuse kohta, mis aitaks tal tulevikus objektiivset otsust langetada.
6 Sotsiaalmeedia turundus nippi

1. Pane paika eesmärgid ja mõtle kuidas neid saavutada
Asjade läbimõtlemine on suur võit, eriti veel, kui asi on läbi mõeldud mingi kindla eesmärgiga. Kui oled sotsiaalmeedias oma ettevõttega uus, läbi mõtestatud plaani on sul võimalik oma eesmärke kiiremalt saavutada.
Pane paika plaan, kuid ole valmis, et see muutub ajapikku jooksvalt just selles suunas kuidas sulle kasulikum on. Soovitatav on oma eesmärgid paberile kirja panna ja silm neil pidevalt peal hoida.
2. Tunne oma unelmate klienti!
Sotsiaalmeedia turunduses üks kõige olulisem asi on tunda just enda “unelmate” klienti. Enamus ettevõtteid arvavad, et tunnevad oma kliente kuna nad teavad nende vanust, sugu ja võibolla ka asukohta. See kõik on õige, aga tegelikult tuleks turule läheneda teise nurga alt. Tuleks mõelda millised on sinu kliendi mured, probleemid, saladused mida ta kellelegi ei räägi.
See aitab sul luua pildi sellest mille järgi tegelikult nõudlus on. Inimesed näevad sinus väärtust, kui suudad nende valukohad lahendada ning lisaks läbi selle tekib neil ka sinu suhtes usaldus. Lisaks aitab see sinul enda toodet/teenust vastavalt turule kohandada, millest kliendile oleks rohkem kasu.
3. Ära ole müügimees!
Inimestele ei meeldi kui neile müüakse. Nad tahavad päriselt sinuga tuttavaks saada ja neile meeldib kui oled aus. Kui suudad kliendile jätta väärtusliku ja ausa mulje, siis hakkavad nad sind ka usaldama.
Enamus ettevõtteid teevad endale reklaami, kus ainult räägitakse “osta osta” kuid ei looda väärtusliku sisuga kontenti, mis tegelikult kliendi usalduse võidab. Kui nad usaldavad sind, siis nad tahavad ka sinult osta.
4. Kasuta Pinteresti
Pinterest on sotsiaalmeedia turunduses väga tuntud ja populaarne keskkond ning üks suurimaid otsingumootoreid internetis. Võib tunduda veidike segaselt, kas Pinterest on siis sotsiaalmeedia platvorm või otsingumootor?
Tegelikult on tegemist visuaalse otsingumootoriga, mida pidevalt aetakse sassi sotsiaalmeedia võrguga.
Läbi Pinteresti on sul võimalik tuua oma veebilehele meeletus kogustes liikuvust, müüki ning kasvatada autoriteeti oma valdkonnas.
Ehk kui sa seda hetkel ei kasuta jätad sa suure võimaluse kasutamata.
5. Loo enda brändile Facebook grupp
Kui oled mõelnud juba Facebooki grupi loomisele, siis nüüd on see aeg!
Kuna sotsiaalmeedia turundus platvormidel toimuvad alatihti suured muutused mis mõjutavad reklaamide tegemist siis ajapikku on Facebooki algoritm muutunud mis on muutunud Facebooki lehtedel omavahel konkureerimise raskemaks.
Põhimõtteliselt mida Facebook üritab teha on see, et sa näed kontenti rohkem sõpradelt, perelt ja erinevatelt gruppidelt ning vähem avalikku kontenti ettevõtetelt ja brändidelt.
Läbi grupi on sul võimalik liiklust enda veebilehel kasvatada, promoda oma tooteid ja teenuseid mitte müügimehelikult ning võimalik lähemalt oma klientidega tuttavaks saada. Lisaks sellele on sul võimalik läbi facebook grupi ja e-mail listi ehitada.
Sotsiaalmeedia turundus platvormid

Kuna tänapäeval on Facebookis ligi 2.4 miljardit inimest kes kasutavad seda iga kuu, siis sellisel platvormil reklaamimine on igati mõistlik ja hea lahendus alustavatele ettevõtetele. Näiteks kaks kolmandikku Facebooki kasutajatest väidab, et nad külastavad kohalikke ettevõtete Facebooki lehti vähemalt kord nädalas.
Selleks et Facebooki, kui sotsiaalmeedia turundus allikast maksimumi võtta, tuleks sul alustada järgmistest sammudest.
- Loo oma brändile Facebooki leht
Selleks et ettevõttele Facebookis leht luua, võid kasutada ka enda praegust kasutajat, sest sinu personaalset infot ettevõtte lehele ei kuvata. Kindlasti vaata, et valisid õige brändi tüübi, ning lisa kogu vajalik info oma firma kohta mida potentsiaalsel kliendil vaja peaks minema.
- Lisa ettevõttele vastavad pildid
Kui hakkad enda lehele lisama pilte mõtle sellele, et pildid oleks relevantsed ning sobiksid sinu ettevõtte kuvandiga. Lisaks pööra tähelepanu, et pildi suurused oleks optimeeritud, et saavutada parimat kvaliteeti.
- Tee endale põhjalik infoleht
See on koht, kus paljud inimesed, kes pole sind varem näinud, tutvuvad sinuga esmakordselt.
Pööra tähelepanu kirjeldusele, Facebook on andnud 255 sõna, et ennast kirjeldada. Võta sellest viimast, ole kiire, põhjalik ja professionaalne.
- Loo endale Facebooki kasutaja nimi
Läbi selle on inimestel sind Facebookis, kui sotsiaalmeedia turundus platvormil lihtsam leida. Lihtne näide ongi @timeffect, nimi saab olla kuni 50 tähte pikk.
Soovitatav on leida endale kliendisõbralik nimi, kuid enamik juhtudel jääb selleks brändi nimi mis on täiesti okei.
- Lisa CTA ehk “call to action” võimalus
Call to action võib tähendada endast, võta ühendust, broneeri kohe, alusta juba täna jne. See annab inimestele kiire võimaluse sinuga ühendust võtta ja nad tegutsema panna. CTA nuppu võib kasutada erinevates kohtades, kuid ei tasu ka hulluks minna.
- Vaata üle oma Facebooki lehe seaded
Sinu lehe seaded annavad sulle võimaluse kontrollida mida sinu lehel nähakse ja mida mitte. Käi oma seaded põhjalikult üle ning pööra erilist tähelepanu kliendi privaatsus poliitikale ja turvalisusele.
Kui oled sotsiaalmeedia turunduse pealt Twitteris uus ja pole kindel, kuidas see töötab, siis sellegipoolest tasub seda platvormi proovida. Twitter kutsub enda süsteemi “Twitter Promote Mode” ehk süsteem, mis reklaamib sinu brändi poolt postitatud esimest kümmet postitust iga päev. See tähendab, et twitter aitab sind igapäev ja sinu ettevõte ei pea looma eraldi reklaami struktuure ega kampaaniaid.
See maksab 99 dollarit kuus ja keskmiselt jõuavad sinu postitused keskmiselt 30 000 inimeseni.
- Loo Twitter reklaamikonto
Kui sa pole varem Twitteri reklaamidega kokku puutunud, siis pead alustama reklaamikonto loomisest. Lihtsalt logi oma kontosse sisse ning seejärel suundud ads.twitter.com. Sisesta oma riik, ajatsoon ja seejärel “Let’s go”
- Vali endale eesmärk
Otsusta, mis eesmärgiga sa Twitteri reklaame kasutama hakkad, sellest sõltub ka milliseid lähenemisviise Twitter kasutab
Sa saad valida järgmiste punktide vahel
- Nähtavus “brand awareness”
- Video vaatamised
- Äppi installimised
- Veebilehe külastused
- Jälgijaskond
Kui uurida palju Twitteris reklaamimine maksma läheb, siis see sõltub täiesti sinust. Antud sotsiaalmeedia platvormil ei ole miinimum eelarvet, ehk võid alustada täpselt nii nagu ise soovid.
- Leia õige sihtgrupp
Õige sihtgruppi leidmine, nagu ka teistel sotsiaalmeedia turundus platvormidel, on olulise tähtsusega. Alusta sellega, et tead oma sihtgrupi sugu, vanust, asukohta ja keelt.
Kui lähed täpsemaks, siis on veel võimalik leida inimesi ainult läbi asukoha, ehk ära näiteks inimesed, kes parasjagu on metroos või kuskil kaubanduskeskuses. Kui täpselt asukohta kasutada ei soovi, saad ka kaasata alaliselt terve riigi, ehk reklaami näevad kõik riigis elavad inimesed.
- Pane reklaam tööle!
Kui oled asjad täpselt läbi arutanud ja plaani paika pannud, jääb sul ainult reklaam avalikuks teha ja ongi kõik!
Kui on kiire, proovid “Twitter Quick Promote” see viis ei ole küll täpne, aga väga kiire. Reklaam on ainult kahe kliki kaugusel.
Instagram on kõige lihtsam viis, kuidas viia oma toode/teenus kiirelt ja efektiivselt suure hulga inimesteni. Instagramis on ligi 500 miljonit kasutajat, kes igapäevaselt rakenduses aktiivsed on, tehes sellest ühe parima sotsiaalmeedia turundus allika.
Lisaks sellele on Instagramis reklaamimine tõhusam, kui paljud teised platvormid, kuna sealt on oodata parema tulemust, kui mõnest muust sotsiaalmeedia keskkonnast. Peale selle 80% Instagrami kasutajaid langetab otsuseid ja ostab asju läbi äpi, nähes midagi uut mida nad varem näinud pole.
Kui küsida, kui palju Instagramis reklaamimine maksab, siis on väga raske anda objektiivset vastust. Hind sõltub täielikult erinevatest faktoritest nagu näiteks asukoht, nädala päevast, reklaami asukohast, reklaami tüübist ja paljudest teistest.
Näiteks on millenniumi lastele kallim reklaame näidata, kui inimestele kes on näiteks 25 – 34 aastat vanad. Lisaks on välja toodud sihtgrupp kõige ihaldusväärsem ja tulusam.
Kui rääkida reklaami paigutusest, siis reklaamid tavapärases uudistevoos maksavad rohkem,kui teised valikud. Kuid keskmine kliki hind “CPC – Cost per Click” jääb 1.2 dollari kanti. Mõeldes millise eelarvega Instagramis reklaamimist alustada võiks, siis võid proovida alguses 20 – 50 euroga. Testi ja vaata millised võimalused töötavad paremini, kui teised.
Youtube
Läbi videote sisu loomine on efektiivne. Youtube sotsiaalmeedia turundus platvormina sarnaneb oma kasutaja baasilt Facebookile. Hetkel on Youtubes üle 2 miljardi inimese ning iga päev vaadatakse miljard tundi videoid. Ehk vaatamiste arvu poolest teeb see palju miljardeid.
Veelgi olulisem on see, et USA-s Youtube ainuüksi mobiilis jõuab rohkemate inimesteni, kui kaabeltelevisioon.
Kuna videotel on turunduses suur võim, siis tasub seda kasutama õppida ning Youtube oma sotsiaalmeedia turundus plaani tulevikus kindlasti lisada.
TIKTOK
TikTok on väga kiiresti jõudnud seitsme suurima sotsiaalmeedia platvormi sisse, mis omakorda loob sellele väga hea sotsiaalmeedia turundus kuvandi. Veelgi parem on see, et TikTok on väike ettevõtetele turundamise sotsiaalmeedias väga lihtsaks ja mõistlikuks teinud.
Sellises sotsiaalmeedia turundus platvormil turundamine aitab sul jõuda noorte ja energiliste inimesteni, kellele meeldib oma vahel kontenti jagada. Ainuke miinus on Tiki Toki juures selle uudsus, ehk võib olla raske leida kuldne kesktee, kuidas oma reklaam inimesteni kõige efektiivsemalt viia.
Kuna TikTok kogub populaarsust, siis on see ideaalne platvorm tõsta inimeste seas enda “Brand Awareness-i” ehk jõuda inimesteni, kes pole sinuga varem kokku puutunud.
Kokkuvõte
Elame muutuste ajastul ja igapäevaselt tullakse lagedale uute ideedega, mis muudavad meie maailma. Sama kehtib ka veebimaailmas, erinevad sotsiaalmeedia turundus programmid pidevalt muutuvad ja arenevad ainult paremuse poole. Internet on täis erinevaid õpetusi, kuidas reklaamid üles seada ja mida jälgima peaks, kuid tihti pole selline lähenemine jätku suutlik.
On suur vahe, kas sinu reklaame teevad oma ala professionaalid või inimene, kes on seda pealiskaudselt ise õppinud. Tihti arvatakse, et reklaamide loomine on kerge ning tegelikult see ongi. Ainus vahe, mis on tegija ja algaja vahel on üldine reklaami strateegia ning struktuur, kuidas reklaami suunatud raha kasumiga tagasi tuua. Sellise probleemiga tasub võtta ühendust digitaalturundus agentuuriga, kes aitab sinu ettevõtte viia uuele tasemele!
Kui tunned, et teema pakub huvi ja soovid rohkem teada, siis võta ühendust ja broneeri tasuta strateegia sessioon, kus selgitame kuidas teie ettevõtte kõige optimaalsemalt järgmisele tasemele viia!
Broneeri tasuta strateegia sessioon SIIN!