Ülevaade ühest “Külmast” meiliturunduse kampaaniast:

  • 1665 Meili saadetud
  • 918 Meili avatud ja loetud
  • 485 Vastust
  • 63 Uut potentsiaalset klienti 

PS: mainime kohe ära, et kogu süsteem mida kasutasime oli automaatne. Meie olime lihtsalt nagu ahvid relva taga.

Katsetasime mõnda tagasi uut email turunduse kampaaniat. Peamiselt olid meil fookuses ettevõtted kelle veebilehed olid juba ajamasina hammasratastele veidi jalgu jäänud ning vajaksid natukene uuendust. Kuid lisaks saatsime mõnele ettevõttele ka e-maili, mille sisuks oli SEO.

Platvormina kasutasime sellist lahendust nagu Woodpeckerit. Miks? Kuna süsteem on arusaadav ja lihtsasti kasutatav. Enamus platvorme on keerulised ning sageli kampaania haldamine ja ülesseadmine võtab aega. Woodpecker on hea lahendus nii enda hinna poolest, kui ka süsteemi ülesehituselt.

Aga mida me täpsemalt tegime? 

Koostasime nö “Cold Email” kampaania, mis koosnes kokku 4-st erinevast emailist. Esimene email oli approach ehk esimene siis lähenemine. Süsteem oli lihtne. Kui esimesele emailile ei vastatud läks 3 päeva pärast välja uus follow-up email (see muidugi kõik automaatselt).

Mis olid numbrid? Kokku saatsime 1738 meili, millest 401 olid suunatud SEO-le ning 1337 veebiarendusele. Reaalselt jõudis kohale 1665 emaili. Nagu eeldada võib, siis külmade emailide puhul on kõige olulisem saada inimese tähelepanu ning panna inimene klikkama.

Kõik meilid olid võimalikult lühikesed ning on the point, sest eesmärk oli inimesega kontakt luua ning hiljem telefoni teel või mingil muul viisil edasi suhelda. 

Meie jaoks oli ESMANE kõige olulisem aspekt just emailide “open rate” ehk mitu % meilidest reaalselt lugemiseks avatakse. Selleks lähenesime ümber nurga ning kasutasime “Subjectina” võibolla veidi ebatavalisi pealkirju.

Näiteks kribasime esimese emaili subjectisse sellise asja 

Pealtnäha võibolla imelik ja ebaprofessionaalne, aga töötab paremini kui arvatagi oskad.

Samasuguseid lihtsaid ja pealtnäha ebaprofessionaalseid pealkirju kasutasime ka oma follo-up meilides. 

Veel kasutasime pealkirju nagu:

  • Re: probleem
  • Martin, kas nägid seda?
  • Viimane kord…

Kui minna korraks üleüldise meiliturunduse statistika juurde, siis keskmine open rate MailChimpi andmete põhjal on turundus ja reklaami sektoris ca 17,38% 

Kasutades selliseid pealkirju ja lühikesi meile, mille sisu oli otsekohene, suutsime open rate-i viia veebiarendus pakkumiste juures 55.5%(707) peale ning SEO puhul jäi see 54.1%. (211) ehk kokku avas 1665-st inimesest meili 918. 

Kokkuvõte

Statistika:

  • Veebiarenduse kampaanias vastasid meile 30,7% inimestest
  • SEO-s 24,1%
  • Kokku saime vastuseid kahe kampaania peale 485 millest ca 13% olid huvitatud, ehk tegime pakkumise ning liikusime diskussiooniga edasi.